Zjazd liderów MegaMisji

Małgorzata Rabiańska-Para uczestniczyła w spotkaniu liderów programu edukacji cyfrowej MegaMisja. Zjazd rozpoczęła sesja plenarna „Szkoła 2019 – Świat 2029” w ramach której zaproszeni goście zaprezentowali najważniejsze trendy dotyczące rozwoju technologii i kompetencji cyfrowych. Podsumowaniem tej części był wykład „Świat 2029 – zrozumieć technologię. Nie wiemy, jak zmieni się świat w ciągu najbliższych 20 lat.”. Jak więc przygotować na tę zmianę uczniów? Wykład wygłosiła Edyta Paul, pilot zmian, twórca uczących się organizacji, konsultant w Concordia Design.
W drugiej części konferencji odbyła się rozmowa: „Przyszłość nam się nie przydarzy. Kreujemy ją sami każdego dnia” prowadzona przez panią Justynę Dżbik-Kluge, dziennikarkę Radia ZET z autorem popularnych książek dla dzieci i Ambasadorem programu MegaMisja Grzegorzem Kasdepke. Natomiast Michał Leksiński - podróżnik, twórca charytatywnego projektu Korony Ziemi „7 Happy Summits”, pasjonat wspinaczki wysokogórskiej, zabrał nas na wędrówkę szlakiem górskich metafor. Wspólnie z nim zastanawialiśmy się dlaczego warto być krasnalem pośród gigantów a nie gigantem pośród krasnali? W drugim dniu spotkania odbyły się warsztaty, przygotowujące liderów do realizacji zadań z programu.

Program MegaMisja realizujemy w klasie trzeciej.