Akcja "Dzieci uczą Rodziców"

Klasy I, II, III biorą udział w Ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców“. Akcja ta jest zorganizowana pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Po każdych zajęciach dzieci dzielą się poznaną wiedzą ze swoimi rodzicami.
W czasie pierwszego spotkania uczniowie zapoznali się z historią Polski. Omówiono sytuacje polityczną kraju
, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Szczególną uwagę zwrócono na rozwijanie poczucia tożsamości narodowej. Realizacja drugiego tematu związana była z Świętami Bożego Narodzenia, były to lekcje o dzieleniu się z innymi. Kształtowały empatię i gotowość niesienia pomocy wszystkim potrzebującym. Tuż przed feriami omawialiśmy zasady bezpieczeństwa. Zwrócono uwagę na właściwe i bezpieczne zachowanie w domu oraz poza domem.