Uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły włączyli się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki- #SzkołaPamięta

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy i refleksji, czas wspomnień i modlitwy za tych, którzy odeszli.  Uczniowie z naszej szkoły wraz z nuczycielami przygotowali z tej okazji:

• gazetki ścienne poświęcone Dniu Wszystkich Świętych,
  • prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych,
  • opracowali prezentację multimedialną poświęconą Władysławowi Zamoyskiemu,
  • wraz z wychowawcami uporzątkowali parafialny cmentarz, oraz odwiedzili groby swoich bliskich.

Prezentacja PowerPoint - Władysław Zamoyski