Czytam z klasą- projekt edukacyjny w klasie 2

Projekt edukacyjny „Czytam z klasą”

Jak zachęcić uczniów do czytania?

Uczniowie klasy drugiej biorą udział w Międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Czytam z klasą”. Realizacja zadań zawartych w projekcie opiera się przede wszystkim na zachęcaniu dzieci do samodzielnego czytania książek. Rozwijanie aktywności czytelniczej oraz budzenie ciekawości literackiej związane jest z nowatorskim sposobem pracy z lekturą. Zintegrowany zespól klasowy wspaniale radzi sobie z powierzonymi zadaniami a przy tym poprawia się technika czytania każdego ucznia. W tym module wybraliśmy książkę pt. „Pamiętnik Czarnego Noska”. Liczne podróże naszego bohatera były podstawą do wspaniałej zabawy. Wybrane postacie oraz ich przygody dokumentowaliśmy w naszych Lekturnikach. Misiowa zakładka towarzyszyła nam w codziennych zmaganiach z czytaniem a plastelinowy Czytuś spoglądał na nas z półki. Lektura znalazła się także w pudełku, w którym stworzyliśmy świat naszego misia. Powstały też maskotki ze skarpetek, oczywiście -misie. Na zdjęciach widać, że wspaniale się bawiliśmy, szczególnie w Dniu postaci z bajek. Z ciekawością czekamy na rozpoczęcie drugiego modułu projektu.