OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY CIEKAWSKIE PIERWSZAKI

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY CIEKAWSKIE PIERWSZAKI. JAK POZNAWAĆ ŚWIAT W KLASIE?  W drugim semestrze przyszedł czas na realizację kolejnych tematów projektu CIEKAWSKIE PIERWSZAKI. JAK POZNAWAĆ ŚWIAT W KLASIE?”  Zostały przeprowadzone następne cztery interesujące zajęcia.

1. CZY TRÓJKĄT MOŻE BYĆ KWADRATEM? – zajęcia podczas których dzieci w kreatywnych zabawach, pracując w parach, grupach szukały odpowiedzi na pytania związane z figurami geometrycznymi.
  2. CO MOŻE POWSTAĆ Z DREWNA? - w trakcie lekcji uczniowie wykonali eksperymenty na drewnie, dzięki którym poznali jego właściwości.
  3. KTO WYMYŚLIŁ PIENIĄDZE? – na zajęciach pierwszoklasiści poznali różne rodzaje środków płatniczych. Dowiedzieli się, że w długiej historii wymiany handlowej zdarzało się ludziom płacić różnymi przedmiotami.
  4. JAK ZAPLANOWAĆ WIOSENNE PORZĄDKI? – lekcja wprowadziła uczniów w temat zbiorów, pokazując im jak w zależności od postawionego pytania możemy porządkować otaczające nas przedmioty.

Każda lekcja w ramach Uniwersytetu Dzieci w Klasie  to wspaniałe doświadczenie i przeżycie. Uczniowie klasy I z niecierpliwością czekają na nowe projekty.