Zbiórka elektrośmieci.

Szanowni Państwo,

Szkoła Podstawowa w Brzegach wraz z Parafią św. Antoniego, Radą Rodziców, Sołtysem Wsi, Ochotniczą Strażą Pożarną w Brzegach, w ramach realizowanego Programu edukacyjnego „Ze starego na nowe!”  ogłaszają zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (elektrośmieci).

Zbiórce podlegają:

- zużyte baterie

- używane w telefonach, elektronarzędziach, zabawkach, pilotach, zegarkach, baterie jednoogniowe typu AA, AAA, R20, guzikowe i inne które bez problemu można przenieść ręcznie i które były przeznaczone do używania w gospodarstwach domowych do zwykłych celów, bez akumulatorów samochodowych i przemysłowych;

- zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zwany dalej „Elektrośmieci” w tym: lodówki, pralki, zmywarki, TV/monitory, LCD, odkurzacze, tostery, kuchenki elektryczne, mikrofale, wagi, komputery, laptopy, klawiatury, myszki, słuchawki, drukarki, telefony, kamery, odbiorniki radiowe, wiertaki i inne elektronarzędzia, gry video, drony, suszarki, młynki do kawy, ekspresy do kawy, zabawki elektryczne, sprzęt muzyczny i sportowy, sprzęt oświetleniowy oraz każde inne urządzanie które do działania potrzebuje prądu z gniazdka lub z baterii.

Zbieraniu podlega sprzęt kompletny, nie zdemontowany.

Zbiórce podlegają urządzenia oznaczone znakiem przekreślonego kosza.

Miejscem zbiórki jest Remiza OSP w Brzegach. Zbiórka potrwa od poniedziałku do środy tj. 20 czerwca do 22 czerwca w godzinach od 17.00 do 19.00.

Sprzęt odbierają pełniące dyżur wyznaczone osoby.

Dzięki wspólnym działaniom zebrany sprzęt wymienimy na punkty, a szkoła otrzyma w zamian sprzęt sportowy, multimedialny lub książki.