Tropy i ślady

17 stycznia uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawczynią wzięli udział w zajęciach przyrodniczych „Tropy i ślady” w ramach projektu „Bliżej Tatr”. Spotkanie miało miejsce w Ośrodku Edukacyjnym „Tajgołka” w Murzasichlu. Zajęcia prowadził pracownik TPN Pan Marcin Matysek. Po części teoretycznej drugoklasiści rozwiązywali różnorodne zadania z zeszytu ucznia. Druga część spotkania odbywała się w plenerze. Udaliśmy się z Panem Marcinem do lasu. Tam poszukiwaliśmy śladów pozostawionych przez zwierzęta, zobaczyliśmy też tropy jeleni, które tamtędy przechodziły. Na zakończenie zajęć otrzymaliśmy zakładki do książki oraz kolorowe linijki. Warsztaty przyrodnicze bardzo poszerzały naszą wiedzę na temat zwierząt tatrzańskich. Były tak ciekawe, że już nie możemy doczekać się kolejnych.