Uniwersytet Dzieci

Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i w tym, uczniowie klasy III biorą udział w projekcie Fundacji Uniwersytet Dzieci. Fundacja ta działa na rzecz popularyzacji nauki i rozwoju edukacji. W klasie drugiej realizowaliśmy tematy związane z ekologią i nasi uczniowie z pewnością wykazują się pozytywnym stosunkiem do przyrody oraz gotowością do jej ratowania a nabyte umiejętności proekologiczne stosują w codziennym życiu.
W tym roku rozwijamy zainteresowania przyrodnicze, uczestnicząc w zajęciach „Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż?“. W pierwszym etapie przeprowadzono trzy zajęcia:
Jak się nauczyć koncentracji uwagi?
Do czego zwierzęta wykorzystują ślinę?
Po co ptakom pióra?
Uczniowie uświadomili sobie, jak ważną sprawą w przyswajaniu wiedzy jest koncentracja uwagi. W wykonaniu poszczególnych zadań pomaga właściwe oświetlenie, ułożenie kartki, cisza, skupienie i spostrzegawczość. Poznali jakie mogą być konsekwencje niewystarczającego skupienia się na zadaniu.
Podczas zajęć przyrodniczych dowiedzieli się wielu ciekawostek związanych z życiem zwierząt.
Projekt jest realizowany w ramach zajęć rozwijających zainteresowania uczniów.