PTAKI WOKÓŁ NAS - SKRZYDLACI PRZYJACIELE.

Uczniowie klasy 1 wraz z wychowawcą uczestniczyli w wycieczce do Murzasichla w ramach projektu edukacyjnego „Bliżej Tatr” realizowanego przez Tatrzański Park Narodowy. Zajęcia prowadził Pan Marcin Matysek. Dzieci zdobyły wiele różnych informacji na temat popularnych gatunków ptaków występujących na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Pierwszoklasiści oglądali pióra ptaków, słuchali odgłosów, próbowali „latać” i słuchać jak sowy. Były też zagadki i zajęcia plastyczne. Dzieci rysowały sowy na woreczkach z materiału. Podczas zajęć były bardzo aktywne, wykazały się sporą wiedzą na temat życia ptaków. Na koniec zajęć odbył się spacer, podczas którego wszyscy mogliśmy na żywo obserwować ptaki w karmniku, a także cieszyć się pięknem przyrody. Z wycieczki wróciliśmy radośni i pełni wrażeń.