Matematyka – kto w pracy liczy, mierzy i waży?

MATEMATYKA – KTO W PRACY, LICZY, MIERZY I WAŻY? W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy 2 i 3 uczestniczą w ogólnopolskim projekcie Matematyka – kto w pracy liczy, mierzy i waży?, w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie, który został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej. Scenariusze lekcji są zgodne z podstawą programową. Przygotowane zostały w oparciu o autorską Metodę Pytań i Doświadczeń. Projekt realizuje wychowawca klasy, który ma za zadanie rozwinąć u uczniów kompetencje matematyczne i umiejętność praktycznego zastosowania wiedzy matematycznej w życiu codziennym. Lekcje pełne są eksperymentów, wspólnego doświadczania i zadań zespołowych. Podczas projektu dzieci rozbudzają swoją wyobraźnię, trenują pracę w grupie i prezentowanie swoich wypowiedzi na forum oraz uczą się szacunku wobec zdania innych. Mamy nadzieję, że zajęcia prowadzone Metodą Pytań i Doświadczeń, rozbudzą naturalną ciekawość i kreatywność uczniów.

Od początku roku szkolnego zrealizowaliśmy następujące scenariusze:

1. Jakie są moje mocne i słabe strony?

2. Czy można uczyć się szybciej?

3. Po co wymyślono pieniądze?

4. Jak analizować wyniki badań krwi?

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych zajęć.