Zaproś mnie na swoją lekcję: „Obcy w nowym miejscu…” Spotkanie z teatrem kamishibai

„Obcy w nowym miejscu…”

Spotkanie z teatrem kamishibai

22 marca, w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Zaproś mnie na swoją lekcję, gościliśmy, łączącą się z nami z Gorzowa Wielkopolskiego, Panią Maję Wilczewską, która przygotowała dla nas wyjątkowe zajęcia, pełne bardzo ciekawych informacji na temat teatrzyku kamishibai! Nasz Gość od 2013 roku jest kamishibai’ya, czyli specjalistką z artystyczną duszą, zajmująca się teatrem ilustracji!

Na początku Pani Maja poprosiła nas o zapisanie skojarzeń związanych z tematem spotkania.

Następnie, w niezwykle zajmujący sposób, nasz Gość przedstawił historię „papierowego teatru”, wzbogacając ją słownictwem zaczerpniętym z języka japońskiego😊 Pytaniom nie było końca…

Zajęcia zakończyło przedstawienie historii Lew w Paryżu, której autorką jest  Beatrice Alemagna. Opowieść o niezrozumieniu i samotności króla zwierząt w stolicy Francji stała się inspiracją do wielu refleksji. Stanowiła jednocześnie wspaniałą klamrę kompozycyjną naszego spotkania, ponieważ Pani Maja poprosiła nas o odczytanie zapisanych na początku skojarzeń. Okazało się, że trafiliśmy w punkt!

Zwieńczeniem lekcji stało się zadanie pracy domowej dotyczącej przygotowania kolażu na temat obcości. Pani Prowadząca czeka na wytwory naszej wyobraźni i rąk!

Była to kolejna (druga w tym roku szkolnym) e-lekcja, zorganizowana oczywiście w ramach akcji zainicjowanej w maju 2020 roku przez Panią Magdalenę Krajewską i Panią Irminę Żarską.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Pani Mai za przyjęcie naszego zaproszenia oraz przeprowadzenie zajęć, dzięki którym poznaliśmy specyfikę kamishibai. Zostaliśmy zainspirowani do tworzenia własnych opowieści😊 Do zaś!

Dominika Miśkowiec i uczniowie klasy VIII