Nie pal przy mnie proszę

W naszej szkole, podczas zajęć świetlicy środowiskowej, realizowany jest program profilaktyczny „Nie pal przy mnie, proszę” adresowany do uczniów klas 1- 3 oraz ich rodziców. Dzieci podczas zajęć warsztatowych uporządkowały i poszerzyły wiadomości na temat zdrowia, uświadomiły sobie, że same mogą unikać szkodliwych dla zdrowia sytuacji, poznały sposoby zachowań w sytuacjach, gdy inni ludzie palą przy nich papierosy. Uczestnicy warsztatów zapoznali się z filmem „Zastanów się, cz warto…” oraz z różnymi prezentacjami związanymi z omawianymi zagadnieniami. Na podstawie zdobytych wiadomości wykonali plakaty o tematyce antynikotynowej. Na korytarzu szkolnym powstała tematyczna gazetka. Zajęcia w ramach opisywanego programu cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci.