Dyktando Zimowe

Portal edukacyjny www.dyktanda.pl prosi o pomoc w dotarciu z tą informacją do uczniów i dorosłych i serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Dyktandzie Zimowym, które organizowane będzie na przełomie grudnia i stycznia, w trakcie świątecznej i zimowej przerwy w szkołach. 

Szanowni Państwo,

Portal edukacyjny www.dyktanda.pl prosi o pomoc w dotarciu z tą informacją do uczniów i dorosłych i serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Dyktandzie Zimowym, które organizowane będzie na przełomie grudnia i stycznia, w trakcie świątecznej i zimowej przerwy w szkołach. Będziemy wdzięczni za opublikowanie na Państwa stronach internetowych i/lub na profilach w social media (np. na Facebooku) przedstawionej poniżej informacji:

Co można robić w domu podczas nadchodzących ferii? Na przykład wykazać się znajomością ortografii i oddać się rywalizacji o nagrody! Do wspólnej zabawy pod nazwą Dyktando Zimowe zachęca serwis edukacyjny Dyktanda.pl.

Zamysłem Dyktanda Zimowego jest zaproponowanie uczniom, a także dorosłym, pożytecznej rozrywki idącej w parze ze zdobywaniem i utrwalaniem praktycznej wiedzy. Do tego dodano pierwiastek zdrowej rywalizacji o nagrody rzeczowe.

Konkurs rozpocznie się równocześnie ze startem przerwy świątecznej w polskich szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa aż do końca ferii, czyli do 17 stycznia 2021 r. W tym czasie w portalu będą stopniowo publikowane następne dyktanda konkursowe. W sumie przewidziano ich sto! Za uzupełnienie każdego dyktanda konkursowego użytkownik serwisu otrzyma punkty. Nagradzana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi, a także czas spędzony na rozwiązaniu dyktanda - im szybciej (a przy tym poprawnie), tym lepiej.

Suma punktów będzie przedstawiana w rankingu, który wyłoni zwycięzców. Nagrody rzeczowe otrzyma aż dwudziestu uczestników! Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają zestawy klocków LEGO oraz poduszeczki z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za zajęcie kolejnych trzech miejsc będzie książka oraz poduszka relaksacyjna. Natomiast uczestnicy, którzy znajdą się na miejscach 7-20, dostaną nagrody książkowe. Organizator zadbał o to, aby żaden z uczestników nie odszedł z pustymi rękami. Każdy, kto weźmie udział w Dyktandzie Zimowym, otrzyma 30-dniowy dostęp próbny do serwisu Legimi.

Dyktanda w serwisie Dyktanda.pl rozwiązuje się poprzez uzupełnianie wskazanego tekstu według zasad ortografii, wstawiając w poszczególne słowa odpowiedniej formy zapisu głosek: h/ch, u/ó, ż/rz. Popularność serwisu jednoznacznie pokazuje, że jest to intuicyjny sposób utrwalania wiedzy. Chętnie korzystają z niego zarówno młodsi uczniowie, jak i nastolatkowie oraz dorośli.

Konkurs odbywa się w całości przez internet, a udział jest bezpłatny. Zachęcamy do założenia konta użytkownika w serwisie Dyktanda.pl i do uczestniczenia we wspólnej zabawie w ramach Dyktanda Zimowego.

Dołączyć do konkursu można pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe

Materiały graficzne konkursu (loga, banery) można znaleźć na naszym dysku google: https://drive.google.com/drive/folders/1ySjGf83sOa_snpYNZs-0x6HvdDL_4hH4?usp=sharing

Powodzenia!