Zaproś mnie na swoją lekcję: Czym są feminatywy? Lekcja języka polskiego z okazji Dnia Kobiet 😊

11 marca, w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Zaproś mnie na swoją lekcję, gościliśmy, łączącego się z nami z Katowic, Pana Michała Kręcichwosta, który przygotował dla nas wyjątkowe zajęcia, pełne bardzo ciekawych informacji na temat feminatywów!

Czym są feminatywy?

Lekcja języka polskiego z okazji Dnia Kobiet 😊

Nasz Gość przypomniał nam również o konieczności regularnego nawadniania mózgu podczas nauki, dlatego picie wody w trakcie lekcji okazało się wręcz wskazane😊

Była to kolejna, ale w tym roku szkolnym pierwsza e-lekcja zorganizowana oczywiście w ramach akcji zainicjowanej w maju 2020 roku przez Panią Magdalenę Krajewską i Panią Irminę Żarską.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Panu Michałowi za przyjęcie naszego zaproszenia oraz przeprowadzenie zajęć, dzięki którym poznaliśmy tajniki tworzenia nazw rodzaju żeńskiego, często śmiesznie brzmiących😊

Byliśmy także bardzo mile zaskoczeni podziękowaniem, które przygotował dla nas Gość! Dziękujemy i mamy nadzieję, że DO ZAŚ!

Dominika Miśkowiec i uczniowie klasy VIII

Podziękowanie dla nas