Akcja edukacyjna DZIECI UCZĄ RODZICÓW

Druga edycja akcji DZIECI UCZĄ RODZICÓW. W ramach drugiej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" zostało zrealizowanych 7 lekcji, które podejmowały bardzo szeroki zakres tematyczny - historię, bezpieczeństwo, astronomię, ekonomię czy tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia.

Lekcja 1. MŁODY PATRIOTA. Lekcja patriotyzmu w przededniu 11 listopada. Podczas zajęć dzieci poznały symbole narodowe czy ojców niepodległości.

Lekcja 2. MAGICZNY CZAS. Tematem przewodnim lekcji była tradycja świąt Bożego Narodzenia, a także pomaganie drugiemu człowiekowi.

Lekcja 3. WIRTUALNY ŚWIAT. Lekcja o zagrożeniach, które czyhają w Internecie, a także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas korzystania z sieci.

Lekcja 4. KOSMICZNA PRZYGODA. Podczas tej lekcji uczniowie wyruszyli w pasjonującą podróż, by bliżej poznać kosmos i planety Układu Słonecznego. Mikołaj Kopernik, Mirosław Hermaszewski, Neil Armstrong czy Elon Musk – od tej lekcji wszystkie dzieci uczestniczące w akcji znają te nazwiska.

Lekcja 5. W ŚWIECIE EKONOMII. O pieniądzach, oszczędzaniu, potrzebach i zachciankach, o podatkach - taka była ta lekcja.

Lekcja 6. ZDROWA ZIEMIA to solidna dawka wiedzy, a także źródło pożytecznych proekologicznych porad dla dzieci i dorosłych. Oprócz zajęć przeprowadzonych przez wychowawcę odbyło się także spotkanie online, podczas którego dowiedzieliśmy się o biosłomkach czyli słomkach wytwarzanych z żyta oraz mogliśmy posłuchać wystąpienia pana Maksyma Pięty – eksperta w dziedzinie ekologii i ochrony środowiska.

Lekcja 7. BEZPIECZNE WAKACJE to lekcja podsumowująca tematykę zdrowego odżywiania, sportu i bezpieczeństwa podczas wakacji.

Uczniowie klasy 2 i 3 wraz z wychowawczynią Grażyną Stasik dziękują Centrum Rozwoju Lokalnego za udział w tegorocznej akcji edukacyjnej Dzieci uczą rodziców.