Konkurs Wiedzy Ekologicznej

10 czerwca w wiacie edukacyjnej Nadleśnictwa Nowy Targ zgromadziło się 29 drużyn z 19 szkół z powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego, by walczyć o tytuł małego ekologa.

Poziom przygotowania drużyn był bardzo wysoki a rywalizacja była zacięta. Reprezentacja klasy pierwszej: Amelia Wojtanek, Antoni Wojtanek, Piotr Babiarz zajęła 3 miejsce.

Gościem specjalnym konkursu była Pani Grażyna Trybała z Babiogórskiego Parku Narodowego. Zaprosiła ona dzieci do udziału w warsztatach, podczas których zgłębiano tajniki zależności łączących organizmy. Kilka słów o roli edukacji ekologicznej wśród najmłodszych do zebranych skierował przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Krakowie – Bronisław Stoch oraz Nadleśniczy Roman Latoń.

Na wygłodniałych czekała gorąca kiełbaska i soczek. Po długiej przerwie spowodowanej pandemią dzieci miały okazję spotkać się na świeżym powietrzu, ich oczy pełne były radości, a z twarzy nie znikał uśmiech.

Patronat nad konkursem objęli: Wiceminister Środowiska i Klimatu Edward Siarka, Starosta Nowotarski Krzysztof Faber, Wójt Gminy Czarny Dunajec Marcin Ratułowski.

Nagrody ufundowali: Wiceminister Środowiska i Klimatu Edward Siarka, Nadleśnictwo Nowy Targ, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. prof. Józefa Tischnera w Ratułowie, Babiogórski Park Narodowy, Międzyzakładowa Organizacja NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty w Cichem

Organizatorem imprezy było Koło Ligi Ochrony Przyrody działające przy Szkole Podstawowej im. ks. prof. Józefa Tischnera w Ratułowie.