Misiowe podróże

Klasa druga brała udział w projekcie „Misiowe podróże po Polsce”.  Głównym celem projektu jest poznanie miast, wsi oraz ciekawych miejsc w Polsce.  Ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Jana Brzechwy w Elblągu wyruszyło w podróż po Polsce17 pluszowych misiów, każdy pluszak ma swój „Pamiętnik podróżnika”. Misie zwiedzają cały kraj według ustalonego harmonogramu. Do nas przyjechał miś Bartek. Był w Brzegach już pod koniec czerwca, ale niestety nie było wszystkich uczniów i w ten oto sposób Bartek spędził wakacje na Podhalu. Zaraz na początku września zajęliśmy się naszym gościem. Pokazaliśmy mu naszą szkołę i okolicę. Oczywiście wszystko zapisaliśmy w jego pamiętniku.

„ Cudze chwalicie, swojego nie znacie …” - tyle jest pięknych miejsc w Polsce, nieodkrytych, nieznanych... -takie jest główne hasło projektu. Podczas czytania i oglądania „Pamiętnika podróżnika” poznaliśmy tyle wspaniałych miejsc, o których wcześniej nie wiedzieliśmy. Dzięki temu, że miś wyruszył w podróż po Polsce możemy tak naprawdę zwiedzać cały kraj, nie wychodząc z domu.