MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada i to właśnie tego dnia nasza szkoła zamieniła się w niezwykłą krainę bajkowych postaci.

Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy wspólnym zaśpiewaniem piosenki „Witajcie w naszej bajce”. W zabawie wzięli udział uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaki, którzy przebrali się za ulubionych bohaterów z bajek. Można było zobaczyć między innymi: księżniczki, Elsę, wróżki, czarownice, Myszki Mini, Tygryska, Boba Budowniczego i wiele innych bajkowych postaci.

Każdy z przebranych uczniów zaprezentował swój bajkowy strój i wybraną postać. Spotkaniu towarzyszyły także: wspólne odgadywanie zagadek o bohaterach bajkowych, rozpoznawanie postaci i bajek na podstawie wylosowanych rekwizytów, wspólne zabawy rytmiczno- taneczne.

Na dzieci czekała też niespodzianka i to nie tylko słodka. Każde dziecko otrzymało figurki gipsowe krasnoludków, wykonane przez niepełnosprawną Monikę dzięki temu wsparliśmy fnansowo jej rehabilitację. Piękne prace pomalowane farbami dzieci zabrały do domu.

Dzień zakończył się wspólnym oglądaniem bajki.

W tym dniu w naszej szkole było jak w bajce.