Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości - etap gminny

Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie historycznym "Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości". Konkurs organizowany jest dla uczniów szkół podstawowych: Gminy i Miasta Kórnik, Miasta Sopot, Gminy Suchy Las, Gminy i Miasta Sianów, Gminy Jabłonka oraz z gmin Powiatu Tatrzańskiego, a także uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatów: Kartuskiego, Łowickiego, Poznańskiego, Świdnickiego, Tatrzańskiego, Nowotarskiego, Hrubieszowskiego, Rawickiego, Wadowickiego i Międzychodzkiego oraz Miasta Sopot.

Tematyka tegorocznego konkursu to "160 rocznica Powstania Styczniowego".

Drużyna naszej szkoły brała udział w etapie gminnym i będzie reprezentować Gminę Bukowina Tatrzańska w finale, który odbędzie się 10.11.2023 r. na terenie Gminy Biały Dunajec.

Uczniom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki na powtórzenie conajmniej sukcesu z poprzedniego roku.