Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Jak co roku wydarzenie odbywa się pod hasłem: „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, zaś w ramach akcji to sami uczniowie, z pomocą nauczycieli i edukatorów, tworzą specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne i przepytują starszych kolegów oraz dorosłych z tabliczki mnożenia. Same Komisje znajdują się na terenie szkół, zaś Patrole wychodzą na ulice, do parków, sklepów, urzędów oraz innych instytucji i przepytują przypadkowych przechodniów. Egzaminy przybierają różne formy, jednak najczęściej wybierane są egzaminy ustne, podczas których egzaminowany losuje z koszyka Komisji mały los z pięcioma równaniami z mnożenia o różnym stopniu trudności.

Każda osoba, która odpowie poprawnie na wszystkie pytania z losu – otrzymuje tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” oraz symboliczną legitymację. Co daje ogromną radość i zadowolenie zarówno młodym egzaminatorom, jak i egzaminowanym.

Swoje umiejętności można sprawdzić również rozwiązując test na stronie wydarzenia.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia ze względu na swoją niecodzienną formułę pozwala dzieciom na długotrwałe zaangażowanie w przygotowania, utrwalenie wiedzy oraz radość z możliwości odwrócenia codziennych ról. Akcja jest również wyjątkowa, ponieważ dostarcza placówkom oświatowym dużo przydatnych i wartościowych materiałów.