250 lecie KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej to szczególna okazja, kiedy towarzyszymy naszym nauczycielom i wyrażamy wdzięczność za ich trud i poświęcenie. Obchodzony w Polsce 14 października, ten dzień upamiętnia uchwalenie w 1972 roku ustawy o systemie oświaty, która stanowiła ważny krok w organizacji edukacji w naszym kraju. Klasa siódma przygotowała akademię przypominającą uroczystość rozdania Oskarów. Dyplomy dla nauczycieli były wyjątkowym gestem docenienia ich pracy i zaangażowania. Te symboliczne akty wręczania dyplomów to moment, kiedy uczniowie i społeczność szkolna mogą wyrazić swoją wdzięczność i szacunek. Uczniowie klasy czwartej zadbali o oprawę muzyczną.

W tym dniu odbyła się również uroczystość ślubowania klasy pierwszej. To wyjątkowy moment w życiu małych uczniów i ich rodziców. To pierwszy krok w drodze ku wiedzy i odpowiedzialności. Na tę uroczystość wszyscy przygotowali się starannie – maluchy wystylizowane w najpiękniejsze ubranka, rodzice z dumą patrzący na swoje pociechy. Na scenie, przed nauczycielami, w obecności rodziny i przyjaciół, dzieci ślubowały być pilnymi uczniami, szanować swoich nauczycieli i kolegów, być grzecznymi i kulturalnymi. Po uroczystości odbyło się przyjęcie.Ślubowanie to początek edukacyjnej podróży, która z pewnością będzie pełna wrażeń i osiągnięć.