Kreatywnie na świetlicy

KREATYWNIE NA ŚWIETLICY.

W naszej świetlicy szkolnej nigdy się nie nudzimy. Podczas pięknej słonecznej pogody spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu. Podczas takich zajęć najważniejsza jest dobra zabawa i sportowa rywalizacja.

Wraz z rozpoczęciem zajęć świetlicowych dzieliliśmy się wrażeniami z minionych wakacji. Ustalaliśmy także reguły współpracy oraz rozmawialiśmy na temat bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły oraz w szkole. Poznaliśmy znaki drogowe i przypomnieliśmy sobie zasady właściwego korzystania z jezdni. Dużo czasu poświęciliśmy naszym emocjom. Poszerzyliśmy wiedzę na ich temat, oglądaliśmy film edukacyjny „Pudełko emocji”.

Bardzo chętnie spędzamy wolny czas grając w gry planszowe czy karciane z rówieśnikami. Planszówki ułatwiają nawiązywanie kontaktów z innymi osobami, inicjują rozmowy, wspólne rozwiązywanie problemów.

Jedną z naszych ulubionych zabaw jest układanie puzzli. To doskonała zabawa, dzięki której ćwiczymy naszą pamięć, spostrzegawczość oraz koncentrację. Uczymy się współpracy i współdziałania w grupie.

Świetlica to miejsce, gdzie pamiętamy o ważnych świętach i wydarzeniach. Przygotowując się do obchodów Święta Niepodległości przeprowadzono zajęcia, które miały na celu utrwalanie historii Polski oraz kształtowanie poczucia przynależności do własnego kraju. Odbyły się rozmowy dotyczące znaczenia i poszanowania symboli narodowych, przedstawiono nam także sylwetki bohaterów narodowych oraz filmy edukacyjne. Nie zabrakło także doskonalenia umiejętności śpiewania Hymnu Narodowego oraz pieśni patriotycznych. Całość dopełniły zajęcia plastyczne dotyczące symboli narodowych.

Świetlica to miejsce, gdzie można  przyjemnie i pożytecznie spędzać czas, a także odrobić zadania domowe. Różnorodne formy zajęć organizowane w świetlicy dają możliwość każdemu uczestnikowi rozwijanie własnych pasji, zainteresowań, zdobywanie nowych umiejętności, rozwijanie kreatywności.