Akademia z okazji Święta Niepodległości

Dzień 11 listopada obchodzony jest bardzo uroczyście w całej Polsce. Także i w naszej szkole 10 listopada 2023 r. odbyła się akademia z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas IV-VI przedstawili  program artystyczny o charakterze patriotycznym. Uczestniczący w akademii oddali szacunek wszystkim Polakom, tym którzy odeszli i tym, którzy żyją nadal. Bo dziś nie musimy walczyć i strzelać, dziś nie musimy oddawać swego życia, lecz pamiętamy o tych, którzy nie szczędzili Ojczyźnie tego, co dla ludzi najcenniejsze - własnego życia. Nie zabrakło również uroczystego odśpiewania hymnu Polski, a także wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu. Do występów przygotowali uczniów: p. A. Krupa, p. Ł. Mrzygłód i p. A. Wojtanek.