Kocham książeczki

KOCHAM KSIĄŻECZKI  W roku szkolnym 2023/2024,  w oddziale przedszkolnym kontynuujemy Projekt  Edukacyjny ,, Przyjaciel Książek  ”.

Wiek przedszkolny to czas,w którym kształtują się nawyki, w tym również czytelnicze. Warto więc wykorzystać ten moment na czytanie dzieciom książeczek. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, szkoła otrzymała w poprzednim roku szkolnym dotację, na zakup książek do biblioteki szkolnej. Przedszkolaki w zakresie planowanych działań: odwiedziły wspólnie
z uczniami klas 1,2,3 bibliotekę w Bukowinie Tatrzańskiej i bibliotekę szkolną, z wychowawcą zorganizowały punkt wymiany książek pożyczonych z biblioteki w Białce Tatrzańskiej. W ramach akcji czytelniczych, rodzice czytają również książeczki wypożyczone z Kącika Czytelniczego, biblioteki szkolnej i domowej biblioteczki. Oprócz rodziców,  książeczki czytają dzieciom: wychowawca, nauczyciele oraz pracownicy obsługi. Pozostałe działania to: układanie puzzli n/t,, Postacie z bajek ”, udział w zajęciach ,, Dzień Postaci z Bajek ”: opowiadanie treści przeczytanych książek, omawianie ilustracji, oglądanie bajek, słuchanie Bajek – Grajek, zabawy tematyczne z wykorzystaniem treści książek.

Dziękujemy rodzicom i opiekunom oraz wszystkim osobom, które w wyjątkowych sytuacjach zastępowały rodziców w czytaniu.