Czytam z klasą lekturki spod chmurki

Projekt edukacyjny „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki” to ciekawa propozycja, aby zachęcić pierwszoklasistów do czytania książek. Tegoroczna edycja odbywa się pod kryptonimem „Na tropach dobroczynności” jest świetną zabawą, dzięki której, poprzez czytanie, będziemy pielęgnować w dzieciach DOBROCZYNNOŚĆ. Nasza lektura to książka Janiny Porazińskiej "Szewczyk Dratewka". Pracę w ramach projektu rozpoczęliśmy od przeczytania lektury, opracowania jej treści oraz wypełnienia Lekturnika. Podczas pracy zwracaliśmy uwagę na dobre uczynki naszego bohatera. W ramach Światowego Dnia Życzliwości zorganizowaliśmy akcję życzliwości. Każde dziecko otrzymało kupony z wcześniej uzgodnioną treścią i podczas świętowania dzieliło się miłymi słowami z innymi. W klasowej zabawie „Anioły” staraliśmy się, aby każdy uczeń robił dobre uczynki. To bardzo pożyteczna i pouczająca akcja. Dzieci z naszej szkoły, w tym i pierwszaki wzięły udział w akcji „Szlachetna paczka”.