Bądź dobry dla zwierząt

Klasa 3 zakończyła drugi moduł międzynarodowego projektu edukacyjnego pod hasłem  BĄDŹ DOBRY DLA ZWIERZĄT . Trzecioklasiści do realizacji zadania wybrali dwie  książki  „ O psie, który jeździł koleją” oraz „Dzieci z Bullerbyn”. Po przeczytaniu lektur uzupełniliśmy kolejne strony lekturnika. Zaprojektowaliśmy obrożę dla psa z postaciami i scenami z utworów. Dużo inwencji twórczej udało się nam wykazać przy projektowaniu lapbooka związanego z lekturami. Podczas  spotkań czytelniczych rozmawialiśmy o różnych sposobach opieki nad zwierzętami. Oglądaliśmy filmy edukacyjne związane z głównym hasłem modułu.   Na zajęciach komputerowych robiliśmy ogłoszenie o adopcji zwierząt ze schroniska. Powstała także  galeria prac z podobiznami naszych czworonożnych pupili. W ramach zadania dobroczynnego zadbaliśmy o ptaki w zimie i systematycznie je dokarmialiśmy. Z okazji Dnia Głośnego Czytania zaprosiliśmy do klasy Panią Gosię, naszą bibliotekarkę, która czytała nam fragmenty książki „Psie troski”, a następnie opowiedziała nam o swoich domowych pupilach.  Dzieci zaś prezentowały Pani Gosi wiersze, ciekawostki i zagadki o zwierzętach. Omawiana tematyka, przeczytane lektury i wykonane zadania uzmysłowiły nam, jak ważne jest to, aby troszczyć się o zwierzęta i reagować, gdy dzieje im się krzywda. Przed nami kolejne wyzwania związane z modułem trzecim.