PRZYRODA Z KLASĄ. CZY WIESZ, JAK ŻYJE JEŻ?

Uczniowie klasy 1 i 2 pod kierunkiem wychowawcy brali udział w zajęciach Uniwersytetu Dzieci w Klasie.

W roku szkolnym 2019/2020 realizowaliśmy ogólnopolski projekt przyrodniczy Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż? Podczas zajęć prowadziliśmy liczne obserwacje przyrodnicze, wykonywaliśmy doświadczenia, oglądaliśmy filmy edukacyjne i prezentacje. Dzieci poznały wiele gatunków zwierząt i roślin oraz dowiedziały się, jak chronić przyrodę. Uczyły się przez działanie. Możliwość zdobywania przez uczniów motywatorów w indeksie wzmacniała w pozytywny sposób ich aktywność. Materiały przygotowane przez Fundację Uniwersytet Dzieci są perfekcyjne i profesjonalne. Zrealizowaliśmy następujące tematy:

1. Dlaczego strach jest nam potrzebny?

2. Dlaczego złość jest nam potrzebna?

3. Co to znaczy, że rośliny żyją?

4. Czy ptaki mają zęby?

5. Do czego zwierzęta wykorzystują ślinę?

6. Jak chronić wodę przed zanieczyszczeniami?

7. Po co ptakom pióra?

8. Dlaczego wróble nie lubią kosiarek?

Uczniowie bardzo chcieliby realizować kolejny projekt w przyszłym roku szkolnym, zatem jest to najlepszy dowód na to, że projekt bardzo im się podobał.