INNOWACJA PEDAGOGICZNA pt. „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”

„MAŁA CHMURKA W KRAINIE ŚNIEGU” to drugi moduł innowacji pedagogicznej „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”. Po feriach zimowych uczniowie klasy 2
i 3 ochoczo zabrali się do pracy przy realizacji II modułu. Pod kierunkiem wychowawcy Grażyny Stasik przeczytali zimową lekturę „Zaczarowana zagroda”, obejrzeli film edukacyjny o pingwinach i Antarktydzie. Dużo frajdy sprawiło dzieciom wykonanie pingwinków i zagrody, w której je umieściliśmy. Rozwiązywaliśmy także quiz o lekturze i uzupełnialiśmy lekturnik. Ponadto dzieci wykonały szereg zadań na podstawie wysłuchanej historii o chmurce Tosi. Przede wszystkim dowiedziały się co wpływa na ocieplenie klimatu, a tym samym na topnienie lodowców. W naszej sali lekcyjnej powstało także laboratorium badania lodu i śniegu. To była świetna przygoda. Wykonaliśmy także wiele ciekawych prac plastycznych, pokaz EKO- mody i zorganizowaliśmy wystawkę naszych EKO- bałwanków recyklingowych. W trakcie projektowania rozwijaliśmy naszą kreatywność. Było dużo śmiechu i zabawy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z  naszych zajęć.