Rok 2022/2023 - wrzesień, październik

WRZESIEŃ

W ramach lekcji z informatyki uczniowie klasy 8 składali mBoty.  Młodsi koledzy z klasy 4 i 5 rozwijali swoją wyobraźnię tworząc swoją wizję robota. Aparat fotograficzny uwiecznił "Chłopców z Placu Broni" w klasie 5. Uczniowie klasy II poznali zestaw konstrukcyjny SkriKit.  Tworzyli własne konstrukcje. Również uczestnicy świetlicy szkolnej z klas I- III zostali zapoznani z zestawem SkriKit.  Zestaw stanowi wspaniałą okazję do budowania więzi między dziećmi, a także dał okazję do poznania nowych zawodów: konstruktora i projektanta.

PAŹDZIERNIK

Czas na zabawę. Uczniowie klasy 8 składali z klocków LEGO wybrane projekty i sprawdzali poprawność działania. Klasa 5 odwiedziła "Tajemniczy ogród", a klasa 6 odwiedziła pokój zagadek z Hobbitem. Zakupionym aparatem wybrany uczeń z klasy II robił zdjęcia wykonanym plakatom nawiązującym do polskiej tradycji świąt zadusznych.  Zaś klocki SkriKit gwarantują świetną zabawę uczniom klas 1- 3 podczas zajęć świetlicy szkolnej.

5 października 2022 roku na dodatkowych zajęciach z informatyki uczniowie klasy 5 oraz klasy 6 mieli okazję rozwijać wyobraźnię przestrzenną wykonując własne projekty wykorzystując klocki konstrukcyjne SkriKit.