Rok 2022/2023 - listopad, grudzień

LISTOPAD

Czas na "Anię z Zielonego Wzgórza" - aparat fotograficzny uwiecznił lekturowe pudełka w klasie 6. Uczniowie klasy 4 konstruowali samochody z różnych zestawów. Następnie rozegrali mały meczyk. Młodsi koledzy z klasy 2 za pomocą zestawów SkriKit budowali pojazdy i inne maszyny związane z lekturą "Asiunia". Zaś podczas zajęć świetlicy szkolnej klocki SkriKit zapewniły wspaniałą zabawę wszystkim uczestnikom z klas 1- 3.

2 i 9 listopada 2022 roku na dodatkowych zajęciach z informatyki uczniowie klasy 5 oraz klasy 6 składali skriboty, które następnie programowali w aplikacji SkriApp. Zestawy robotyczne Skribot zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

GRUDZIEŃ

Początek grudnia zaskoczył naszych najmłodszych uczniów. Pierwszaki zapoznawały się z zestawem LEGO i zestawami SkriKit tworząc własne wymyślone projekty. Uczniowie naszej szkoły od kilku tygodni przygotowywali animację poklatkową, za którą na konkursie w grudniu zdobyli III miejsce (czytaj tu).