Lekcja na platformie edukacyjnej SEPPO

10 lutego br. uczestniczyliśmy w bardzo ciekawej lekcji dotyczącej tematu natury w pracach kolekcji Galerii Arsenał w Białymstoku. Zajęcia odbyły się na www.seppo.io – fińskiej platformie gier edukacyjnych, „(…)Podążamy ścieżką „Natury”…

Lekcja na platformie edukacyjnej SEPPO

    10 lutego br. uczestniczyliśmy w bardzo ciekawej lekcji dotyczącej tematu natury w pracach kolekcji Galerii Arsenał w Białymstoku. Zajęcia odbyły się na www.seppo.io – fińskiej platformie gier edukacyjnych, „(…) która dzięki swoim możliwościom pozwala spojrzeć na sztukę współczesną z innej perspektywy i jednocześnie dotrzeć do nowych odbiorców. Galeria Arsenał w Białymstoku korzysta z platformy SEPPO, tworząc własne gry od 2018 roku. (…) Gry SEPPO realizują możliwości edukacyjne, angażując graczy do kreatywnego myślenia, pobudzając wyobraźnię, ale przede wszystkim ucząc krytycznego sposobu patrzenia na sztukę współczesną”[1].

    Podczas zajęć, w których wzięła udział także Pani Praktykantka,odwiedziliśmy online wystawę „Natura”. Pracownicy Galerii przygotowali dla nas bardzo ciekawe polecenia. Najpierw przyglądaliśmy się uważnie prezentowanym dziełom i czytaliśmyich opisy. Następnie wykonywaliśmy różne zadania, które doskonaliły umiejętność twórczego myślenia. Polegały one na zrobieniu zdjęcia, nagraniu krótkiego wideoperformance lub udzieleniu odpowiedzi pisemnej. Każdorazowo, od moderatora gry, otrzymywaliśmy informację zwrotną na temat naszych działań. Wszyscy pomyślnie ukończyli poszczególne etapy, wykazując się nie lada pomysłowością!

     Jednogłośnie stwierdzamy, że zajęcia przeprowadzone w formie gry edukacyjnej były wspaniałe!Dzięki nim udoskonaliliśmy umiejętność interpretowania dzieł sztuki, niezbędną podczas egzaminu ósmoklasisty. Będziemy starali się zarezerwować jeszcze termin dotyczący kolekcji „Kobiecość”. Zachęcamy do „polubienia” profilu Galerii: https://www.facebook.com/GaleriaArsenali do skorzystania z oferowanych przez nią warsztatów!

 

Dominika Miśkowiec

i uczniowie klasy VIII

 


[1]https://galeria-arsenal.pl/edukacja/warsztaty-online-dla-mlodziezy-i-doroslych-na-platformie-gier-edukacyjnych-seppo(dostęp: 10.02.2021)

 

 

Zdjęcia pdf