Ciekawscy drugoklasiści - Uniwersytet Dzieci

CIEKAWSCY DRUGOKLASIŚCI.  Uczniowie z klasy 2 przez  cały rok szkolny brali udział w projekcie edukacyjnym Uniwersytetu Dzieci w klasie. Projekt „Ciekawscy drugoklasisci. Ile wiedzy zmiesci się w głowie?”  przygotowała Fundacja Uniwersytet Dzieci. Jest to organizator pierwszego i największego uniwerytetu dla małych studentów w Polsce. Bogactwo świata nauki uczniowie poznali dzięki nastepującym zajęciom:

• Czy mogę ćwiczyć swoją uwagę?
  • Jak być dobrym przyjacielem?
  • Dlaczego możemy rozmawiać przez telrfon?
  • Dlaczego widzę, czuję i słyszę?
  • Jak bezpiecznie korzystać z prądu?
  • Jak powstaje książka?
  • Jak zaprojektować ogród?
  • Kto w rodzinie jest najważniejszy?

Lekcje pełne były eksperymentów, wspólnego doświadczania i zadań zespołowych. Podczas projektu dzieci rozbudzały swoją wyobraźnię, trenowały pracę wgrupie, uczyły się szacunku wobec innych. Drugoklasiści twórczo spędzali czas. Mamy nadzieję, że udało się ich na tyle zaciekawić, że wciąż będą szukali dalej.