Wycieczka edukacyjna do Muzeum Auschwitz-Birkenau
28 kwietnia 2026 r. uczniowie klasy VIII uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Celem wyjazdu było pogłębienie wiedzy historycznej dotyczącej II wojny światowej oraz poznanie losów więźniów niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.
Podczas pobytu uczniowie zwiedzali teren byłego obozu pod opieką przewodnika, który przybliżył historię tego miejsca oraz przedstawił najważniejsze wydarzenia związane z jego funkcjonowaniem. Młodzież miała możliwość zobaczenia zachowanych budynków, ekspozycji muzealnych oraz miejsc pamięci, które skłaniają do refleksji nad tragicznymi wydarzeniami z okresu II wojny światowej.
Istotnym elementem wyjazdu były warsztaty edukacyjne poświęcone tematyce ucieczek z obozu Auschwitz. Uczniowie poznali historie więźniów, którzy podejmowali próby wydostania się z obozu, oraz dowiedzieli się, jakie znaczenie miały te działania dla informowania świata o zbrodniach popełnianych przez nazistów.
Wycieczka była wartościową lekcją historii i patriotyzmu. Pozwoliła uczniom lepiej zrozumieć wydarzenia minionych lat, a także uświadomiła znaczenie szacunku, tolerancji i odpowiedzialności za drugiego człowieka.

