Czytam z klasą

„CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” to międzynarodowy projekt edukacyjny, którego celem jest wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Honorowy Patronat nad projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak ważne jest rozwijanie aktywności czytelniczej i rozbudzanie ciekawości literackiej u dzieci, szczególnie u tych najmłodszych. Nowatorski charakter projektu wiąże się przede wszystkim ze zmianą sposobu pracy z lekturami szkolnymi. Uczniowie brali udział w różnego rodzaju ciekawych działaniach a atrakcyjne formy pracy zachęcały ich do czytania. Podczas realizacji poszczególnych modułów dużą rolę odgrywa budzenie u uczniów wrażliwości ekologicznej i odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego. Dzieci uczą się jak dbać o środowisko naturalne i nie niszczyć przyrody.

Klasa I będzie realizowała projekt w ciągu całego roku szkolnego. Obecnie zakończyliśmy pracę z I modułem „Mała chmurka w krainie drzew”. Oto niektóre z naszych działań:

1. Przeczytaliśmy książkę Danuty Parlak „Kapelusz Pani Wrony”.
  2. Wypełniliśmy nasze Lekturniki
  3. Stworzyliśmy plakat zachęcający innych do czytania książek, jego hasło to: „Czytam, bo lubię-spróbuj i Ty!”
  4. „Drzewo czytelnicze” zachwycało jesiennymi barwami.
  5. W naszej pracy towarzyszyła nam Chmurka Tosia i plastelinowe Czytusie.
  6. Dowiedzieliśmy się jak ważną rolę pełnią drzewa i zobowiązaliśmy się, że nie będziemy ich niszczyć.
  7. W czasie realizacji I modułu powstały piękne prace plastyczne, kolorowe puzzle i papierowe kapelusze.

potwierzenie  I moduł pdf