ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Władysława Zamoyskiego w Brzegach. W tym roku szkolnym ze względu na czas pandemii miała nieco inny charakter. Zabrakło wspólnego spotkania całej społeczności szkolnej i zaproszonych gości. Uczniowie klasy pierwszej spotkali się z dyrekcją, wychowawczynią oraz rodzicami w sali gimnastycznej, w dniu 1 września. Najpierw wprowadzono sztandar. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Anna Owca, która w krótkim wystąpieniu powitała kandydatów na pierwszoklasistów i życzyła im pomyślności w rozpoczynającym się dla nich, bardzo ważnym etapie życia. Wreszcie nadeszła najważniejsza chwila – ślubowanie i pasowanie na ucznia. Rotę przysięgi przeczytała uczennica klasy 7 Weronika Zubek, zaś Pani Dyrektor pasowała każdego z kandydatów ogromnym ołówkiem. Świeżo upieczeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje szkolne. Podczas uroczystości naszych pierwszoklasistów wspierali ich rodzice.