SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

27 września uczniowie klas I – III oraz przedszkolaki uczestniczyli w spotkaniu z policjantami Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej. Naszą szkołę odwiedzili dzielnicowi Pan Adam Żółtek i Pan Jakub Kubowicz. Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Panowie zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówili sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto policjanci podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się. W nagrodę za aktywny udział wszyscy uczniowie otrzymali książeczki i odblaski.