JESIEŃ WOKÓL NAS

Uczniowie klasy pierwszej oraz przedszkolaki wspaniale bawili się podczas kilku zajęć, na temat pięknej jesieni. W trakcie wspólnych spotkań ...

JESIEŃ WOKÓŁ NAS. Uczniowie klasy pierwszej oraz przedszkolaki wspaniale bawili się podczas kilku zajęć, na temat pięknej jesieni. W trakcie wspólnych spotkań integracyjnych, dzieci starały się  zdobyć informacje na nurtujące ich pytania: np. ,, Dlaczego  drzewa gubią liście ?
W jaki sposób zwierzęta wykorzystują liście, które opadły ? Dlaczego  drzewa iglaste nie gubią liści  jesienią ? Czego potrzebują do życia wszystkie rośliny ? Najlepszym sposobem na uzyskanie odpowiedzi były spacery, podczas których wszyscy uważnie obserwowali przyrodę, zbierali dary jesieni i słuchali dźwięków natury.  Nie brakowało też zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Uczniowie klasy pierwszej oraz przedszkolaki to naprawdę, wspaniali badacze przyrody.