NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ- PROGRAM EDUKACYJNY REALIZOWANY W KLASIE PIERWSZEJ

NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ.

Program  antytytoniowy „Nie pal przy mnie, proszę”  realizowany jest w naszej szkole przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Zakopanem.  Ma charakter profilaktyczny. Zawiera dostosowane do wieku dzieci treści, które dotyczą zdrowia oraz sytuacji, gdy inne osoby palą przy nich papierosy. Wychowawca klasy pierwszej  przeprowadził cykl zajęć warsztatowych, o tematyce:

Zajęcia 1. Co to jest zdrowie?

Zajęcia 2. Od czego zależy nasze zdrowie?

Zajęcia 3. Co i dlaczego szkodzi zdrowiu?

Zajęcia 4. Co robić, gdy moje zdrowie jest zagrożone?

Zajęcia 5. Nie pal przy mnie, proszę.

Pierwszoklasiści przystąpili do realizacji programu z dużym zaangażowaniem. Podczas zajęć zostały wykorzystane różne materiały promujące zdrowie. Wiele radości dostarczyły dzieciom zajęcia z „ wiewiórką”. Stosowano metody aktywizujące: burza mózgów, wiersze, krzyżówki, układanki, drama, wizualizacja itp.. Na zakończenie programu dzieci pracowały w grupach nad projektem – Palenie szkodzi zdrowiu!. W ten sposób powstały plakaty i rysunki o szkodliwości palenia tytoniu.