EKO - SZKOŁA - ogólnopolski projekt edukacyjny

„Eko-szkoła” to ogólnopolski projekt edukacyjny, którego głównym celem jest kształtowanie świadomości ekologicznej. Biorąc udział w tym projekcie pragniemy zachęcać uczniów do aktywnego działania na rzecz środowiska przyrodniczego. Staramy się uświadomić, że każdy z nas jest odpowiedzialny za stan najbliższego otoczenia i każdy z nas ma wpływ na zmiany, które w nim zachodzą. Chcemy wychować ekologicznego ucznia i mamy nadzieję, że ukształtowane wartości związane z ochroną przyrody pozostaną z nim na całe dorosłe życie. W ramach projektu nasi uczniowie brali udział w akcjach „Sprzątania świata” i zachęcają do zbiórki zużytych baterii. Starają się uświadamiać wszystkim, jak długo następuje rozkład wyrzuconych śmieci i zachęcać do segregacji odpadów. Z okazji Święta Drzewa na korytarzach pojawiły się gazetki mówiące o tym, jak ważną rolę w życiu człowieka spełniają drzewa. Dzieci zadbały także o klasowe rośliny. W ramach profilaktyki zdrowia przygotowali dla rodziców oraz uczniów plansze poglądowe zawierające informacje o zawartości cukru w popularnych napojach. Nasze działania ekologiczne nadal trwają, dalej będziemy walczyć o zmianę nawyków w naszym życiu codziennym dla dobra przyrody.