PROJEKT CIEKAWSKIE PIERWSZAKI

PROJEKT „CIEKAWSKIE PIERWSZAKI. JAK POZNAWAĆ ŚWIAT W KLASIE?”

W ramach działań edukacyjnych w roku szkolnym 2021/ 2022 uczniowie klasy 1 dołączyli do grona małych studentów Uniwersytetu Dzieci w Klasie. Od października pierwszoklasiści realizują ogólnopolski projekt edukacyjny „Ciekawskie pierwszaki. Jak poznawać świat w klasie?” Jest to cykl lekcji składający się z zaproponowanych scenariuszy dotyczących wybranej tematyki. Projekt składa się z 2 etapów: lekcji na rozgrzewkę, które pozwalają na integrację dzieci i oswojenie ich ze swoimi emocjami oraz lekcji tematycznych związanych z wiodącym tematem projektu. Podczas realizacji projektu uczniowie trenują pracę indywidualną i w zespole, rozwijają swoją kreatywność i umiejętność logicznego myślenia. Dowiedzieli się, że nie warto tylko pytać, ale też poznawać świat wszystkimi zmysłami. Wychowawca klasy zrealizował z pierwszoklasistami następujące zajęcia:

1. Po co nam emocje?
  2. Kiedy kogoś kochamy.
  3. Czy wszystkie zwierzęta widzą tak samo?
  4. Jak odnaleźć się na drodze?

Uczniowie klasy 1 z niecierpliwością czekają na kolejną przygodę z projektem.