Naukowy zawrót głowy

NAUKOWY ZAWRÓT GŁOWY to II moduł międzynarodowego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”.  Tym razem w ramach projektu pierwszoklasiści przeczytali książkę Wandy Chotomskiej „DZIECI PANA ASTRONOMA”. Po omówieniu lektury i wykonaniu zadań obowiązkowych w lekturniku wspólnie obejrzeliśmy prezentację o kosmosie. Radośnie pląsając śpiewaliśmy piosenkę o Układzie Słonecznym, a także wykonaliśmy gazetkę związaną z lekturą. Nie zabrakło również prac plastycznych i technicznych. Zrealizowaliśmy scenariusz Honoraty Szaneckiej  „Naukowy zawrót głowy” i odwiedziliśmy Miasto Zawodów,  gdzie poznaliśmy zawód astronoma. W marcu udało nam się zaliczyć II moduł i otrzymać potwierdzenie jego realizacji. Moduł ten każdemu pierwszoklasiście zapadnie w pamięć. Wiemy, że czytanie nie musi być nudne. Teraz przygotowujemy się do kolejnego modułu.