Kim będę, gdy dorosnę?

KIM BĘDĘ, GDY DOROSNĘ ? Uczniowie klasy pierwszej oraz przedszkolaki często zastanawiają się, kim będą w przyszłości. Aby dokonać dobrego wyboru, muszą poznać zawody, które wykonują ludzie z ich najbliższych okolic. Dlatego też, z radością wyruszyliśmy na długi spacer po Bukowinie Tatrzańskiej.  Odwiedziliśmy pocztę, aptekę, bank i księgarnię. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem oglądali pomieszczenia, oraz obserwowali pracujące tam osoby.  Dzieci doskonale wiedzą, jak wielkie znaczenie mają te instytucje użyteczności publicznej w życiu codziennym. A może ktoś z nich, wybierze z mnóstwa innych zawodów: zawód farmaceuty, urzędnika pocztowego, pracownika banku lub księgarza.  Wycieczka ta była ogromnym przeżyciem. Wiemy doskonale, że nic tak nie zaznajamia dziecka ze środowiskiem, jak obejrzenie go na żywo. Wracaliśmy do szkoły z bagażem bardzo miłych wrażeń i mnóstwem utrwalonych wiadomości, które wcześniej poznaliśmy w szkole. Jesteśmy pewni, że o wymienionych instytucjach, wiemy już prawie wszystko i sami w przyszłości dokonamy właściwego wyboru ,, Już wiemy, kim będziemy, gdy dorośniemy ! ”.