Eco - szkoła

„Eko-szkoła” to ogólnopolski projekt edukacyjny, którego głównym celem było kształtowanie świadomości ekologicznej. Biorąc udział w projekcie pragnęliśmy zachęcić uczniów do aktywnego działania na rzecz środowiska przyrodniczego. Staraliśmy się uświadomić, że każdy z nas jest odpowiedzialny za stan najbliższego otoczenia i każdy z nas ma wpływ na zmiany, które w nim zachodzą. Chcemy wychować ekologicznego ucznia i mamy nadzieję, że ukształtowane wartości związane z ochroną przyrody pozostaną z nim na całe dorosłe życie. W ramach projektu nasi uczniowie brali udział w akcjach „Sprzątania świata”, zachęcali do zbiórki zużytych baterii, zajmowali się dokarmianiem ptaków zimą i budowali domki dla owadów.Starali się uświadamiać wszystkim, jak długo następuje rozkład wyrzuconych śmieci i zachęcać do segregacji odpadów. Z okazji Święta Drzewa na korytarzach pojawiły się gazetki mówiące o tym, jak ważną rolę w życiu człowieka spełniają drzewa. Dzieci zadbały także o klasowe rośliny. W ramach profilaktyki zdrowia przygotowali dla rodziców oraz uczniów plansze poglądowe zawierające informacje o zawartości cukru w popularnych napojach. Przygotowaliśmy film o ochronie bobrów i braliśmy udział w różnych konkursach o tematyce ekologicznej. Nasze sukcesy to I miejsce w powiecie (konkurs dla klas V_VI) i III miejsce (klasy I_III). Nasze działania ekologiczne nadal trwają, dalej będziemy walczyć o zmianę nawyków w naszym życiu codziennym dla dobra przyrody. W poprzednim roku szkolnych uzyskaliśmy tytuł EKO-SZKOŁY. W projekcie brali uczniowie klas I-VIII oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego.