Znamy te bajki...

ZNAMY TE BAJKI

Dzieci z oddziału przedszkolnego, bardzo aktywnie uczestniczyły w kolejnych działaniach wspierających i promujących czytelnictwo. Wspólnie z rodzicami przystąpiły do akcji czytelniczych ,,Nauka zaczyna się w domu" "Poczytaj temu kogo, kochasz” oraz ,,Skuteczne porozumiewanie się z rodzicami”. W ramach tych akcji rodzice oraz nauczyciele czytali dzieciom książeczki, rozmawiali na temat ich treści oraz pięknych i kolorowych ilustracji. Oprócz książeczek z naszej szkolnej biblioteki, korzystaliśmy też z zasobów Biblioteki Publicznej w Białce Tatrzańskiej. Przedszkolaki uczestniczyły również w quizach wiedzy ,,Znamy te bajki”, wykonały zakładkę do książki, prace plastyczne  na temat ,,Moja ulubiona bajka”, uczestniczyły w zajęciach integracyjnych klas 0,1,2,3 ,,Dzień Postaci z Bajek” oraz Teatrzyku Kukiełkowym ,,Pinokio”. Mamy nadzieję, że przeprowadzone działania wpłyną na kształtowanie zainteresowań czytelniczych.