Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie klas VIII

23 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzegach wraz z rodzicami, nauczycielami i dyrekcją szkoły spotkali się na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2022/2023.

W uroczystej atmosferze odbyło się najpierw przekazanie Sztandaru Szkoły uczniom klasy VI. Po ceremonii przyszedł czas na wręczenie świadectw i nagród naszym absolwentom oraz świadectw z biało-czerwonym paskiem najlepszym uczniom klas IV-VI.

Na uroczystość przybył również Wójt Gminy, pan Andrzej Pietrzyk, który wręczył dyplomy i nagrody dwóm najlepszym absolwentkom: Oliwii Iwaniec i Karolinie Majerczyk. Oliwia Iwaniec to uczennica, która osiągnęła najwyższą średnią ocen w całej szkole

w  kończącym się roku szkolnym.

Miłą niespodziankę sprawili absolwentom uczniowie klasy VI, którzy na pożegnanie wręczyli starszym kolegom drobny prezent.

Następnie uczniowie klasy VIII w krótkim programie artystycznym wspominali lata spędzone w murach naszej szkoły oraz dziękowali nauczycielom i rodzicom za trud

i wsparcie włożone w ich nauczanie i wychowanie. Nie obyło się bez łez z powodu rozstania ze szkołą podstawową.

Podsumowując rok szkolny Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za wysiłek włożony w proces dydaktyczny i życzyła udanych i bezpiecznych wakacji.

Wręczenie świadectw pozostałym uczniom miało miejsce już w salach lekcyjnych, gdzie dokonano refleksji nad minionymi miesiącami.