Mega Misja w klasie I

Megamisja w klasie pierwszej

Uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli w tym roku szkolnym swoją Megamisję, czyli przygodę z Julką, Kubą i sztuczną inteligencją-Psotnikiem. Jest to ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych, przewidziany do realizacji przez trzy kolejne lata nauki. Głównym jego celem jest podniesienie wiedzy uczniów i ich cyfrowych kompetencji. Ważne jest, by najmłodsi byli bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów. MegaMisja daje solidną bazę do mądrego i bezpiecznego poruszania się po świecie technologii.

Projekt opiera się na mechanizmie gry edukacyjnej. Pojawiają się w niej animowani bohaterowie-Julka, Kuba, którzy mają mnóstwo pytań i kłopot z pewnym cyfrowym wynalazkiem-Psotnikiem. Uczniowie, pracując w grupie, podejmują kolejne zadania w MegaMisji i zdobywają punkty.

Dzieci przy realizacji wyzwań uczą się, jakie treści można publikować w internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy.
W MegaMisji ważna jest współpraca między dziećmi, która przyspieszy nabywanie cyfrowych kompetencji.

Honorowym ambasadorem programu jest Grzegorz Kasdepke – autor bestsellerowych książek dla dzieci.

Obszary kompetencji:

1. Korzystanie z informacji