Bądź dobry dla ludzi

BĄDŹ DOBRY DLA LUDZI to pierwszy moduł  międzynarodowego projektu edukacyjnego CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki, który został pomyślnie zakończony przez uczniów klasy 3. Edycja piąta zatytułowana jest „ Na tropach dobroczynności”. Pracowaliśmy z książką Barbary Kosmowskiej „Dziewczynka z parku”.   Z wielkim zaangażowaniem wykonywaliśmy wszystkie zadania z modułu, które były bardzo zróżnicowane i atrakcyjne. Przygodę z lekturą rozpoczęliśmy od stworzenia klasowej chmurki Tosi. Potem z  zapałem zaczęliśmy czytać naszą lekturę, a następnie wypełniliśmy lekturniki. W grupach wykonaliśmy makietę przedstawiającą wybraną scenkę z książki. Najwięcej satysfakcji przyniosła nam  sesja zdjęciowa. Zorganizowaliśmy też klasową akcję „Anioły”. Przez tydzień rozmawialiśmy na temat dobroczynności.  Obdarowywaliśmy się uśmiechem, życzliwością, pomocą. Z okazji Dnia Życzliwości wysyłaliśmy innym małą niespodziankę – życzliwą wiadomość. Na przygotowanej karteczce pisaliśmy wybranej osobie życzliwe słowo. W dniu życzliwości wręczaliśmy karteczki wybranym adresatom oraz w magiczny sposób nieśliśmy  pomoc.  Włączyliśmy się też aktywnie w pomoc charytatywną w ramach akcji organizowanej na terenie szkoły „Szlachetna paczka” . Dodatkowo wykonaliśmy kartkę świąteczną dla emerytowanych nauczycieli.  Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejny moduł.