Uczeń w sieci

UCZEŃ W SIECI. JAK MĄDRZE KORZYSTAĆ Z INTERNETU? To ogólnopolski projekt do którego przystąpili w tym roku szkolnym uczniowie klasy 3 wraz z wychowawczynią. W czasie realizacji zadań trzecioklasiści zdobyli wiedzę na temat różnych zagrożeń związanych z użytkowaniem Internetu. Poznali zasady bezpiecznego umieszczania treści w sieci, a także ograniczenia w korzystaniu z cudzych utworów. Tworzyli bezpieczne hasła i analizowali informacje znalezione w Internecie pod kątem autentyczności. Trzecioklasiści bardzo chętnie uczestniczyli w zadaniach. Projekt był realizowany dzięki Fundacji Uniwersytet Dzieci. Materiały przygotowane są przez naukowców i ekspertów współpracujących z Uniwersytetem Dzieci.  Od początku roku szkolnego odbyły się następujące zajęcia:

1. Co mogę zrobić, gdy wszystko idzie źle?
  2. Jak mówić nie!
  3. Jak działa wirus komputerowy?
  4. Jak korzystać ze zdjęć znalezionych w sieci?
  5. Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?
  6. Czy Internet może mnie śledzić?
  7. Co to znaczy, że hasło jest silne?
  8. Kiedy Internet jest niebezpieczny?