Dzień Książki

23 kwietnia  obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH. To święto wszystkich czytelników i miłośników książek. Uczniowie klasy III to zagorzali czytelnicy, którzy regularnie czytają i odwiedzają naszą szkolną bibliotekę.  Podczas zajęć w bibliotece dowiedzieli się o rodzajach i gatunkach książek oraz w jaki sposób należy naprawić zniszczoną książkę. Nie zabrakło też zagadek i quizów o książkach. Trzecioklasiści wzięli także udział w konkursie literackim. Każdy z nich miał stworzyć własną książeczkę, być jej autorem i ilustratorem. Odbyły się także zajęcia związane z twórczością Juliana Tuwima. Głównym celem przedsięwzięć było zachęcenie dzieci do dalszego czytania książek, rozwijania ich wyobraźni, kreatywności i twórczej, artystycznej wypowiedzi.