Bądź dobry dla roślin

„BĄDŹ DOBRY DLA ROŚLIN”. Uczniowie klasy III mieli okazję wykazać się kreatywnością podczas pracy z lekturą „Drzewo do samego nieba”. Po przeczytaniu książki wspólnie z wychowawcą uzupełnili lekturniki. W trakcie zajęć każdy z uczniów stworzył projekt doniczki, na której pojawiły się ilustracje obrazujące wybrany fragment książki. Jednym z kluczowych zadań w tym module było pielęgnowanie roślin klasowych. Można stwierdzić, że uczniowie klasy III to profesjonaliści, którzy odpowiednio dostosowują harmonogram podlewania do potrzeb różnych gatunków roślin. Dzieci wykonały także „lekturę na wieszaku”, czyli w nietypowej formie, przy użyciu rysunków, tasiemek i wieszaków umieszczały zapamiętane informacje o lekturze. Trzecioklasiści przystąpili też do akcji „Sprzątania Świata”. Dzieci sprzątały teren wokół szkoły oraz  część ulicy Halnej. Dzięki pięknej słonecznej pogodzie akcja przebiegała szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów łatwo było dostrzec. W tym dniu dzieci wysłuchały bajki edukacyjnej pt.: „Opowieść wielkiego dębu", która wprowadziła nas w temat ochrony i poszanowania drzew. Następnie obejrzały prezentację o najstarszych i największych dębach w Polsce, narysowały je, umieszczając dookoła ekologiczne hasła. Podczas zajęć dzieciaki zapoznały się także z filmem edukacyjnym pokazującym jak z ziarenka wyrasta roślinka. Skwapliwie  każdego dnia obserwują wzrost posadzonych ziół. Najbardziej zachwyca nas swoim aromatem mięta cytrynowa. Do klasowego ogródka dzieci zaprojektowały i wykonały doniczki z recyklingu. „Bądź dobry dla roślin” to trzeci, a zarazem ostatni moduł piątej edycji  międzynarodowego projektu edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”. Uczniowie klasy III otrzymali grupowy certyfikat jego ukończenia, a każdy uczeń zdobył dyplom za udział w akcji. Tak oto zakończyła się tegoroczna przygoda trzecioklasistów z projektem. Uczniowie bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem realizowali zadania nie tylko w tym roku szkolnym, ale przez cały cykl edukacji wczesnoszkolnej. Wszystkie zadania sprawiały im dużo radości. Wiele się nauczyli i miejmy nadzieję, że przesłania czytanych lektur na zawsze pozostaną w pamięci. Wychowawca klasy składa serdeczne podziękowania także Rodzicom, którzy wraz z dziećmi przez 3 lata aktywnie  uczestniczyli w projekcie.